U skladu sa interesovanjem učenika, kadrovskim i materijalnim uslovima u oktobru 2024. godine će se organizovati rad u sekcijama. Sekcije će voditi nastavnici odgovarajućeg nastvanog predmeta, a rad će se organizovati po usvojenom programu rada.
Ukoliko materijalne, prostorne i organizacione mogućnosti budu dozvoljavale organizovaće se razni vidovi sportskih takmičenja za sve učenike naše Škole i susreti sa učenicima drugih srednjih škola.
Plan rada sekcija pripremaju nastavnici određeni za realizaciju vannastavih aktivnosti. Plan odobrava Uprava Škole. Plan i aktivnosti sekcija ističe se na oglasnoj tabli. Sekcije vode dnevnike rada i podnose godišnji izvještaj Upravi Škole.